Działamy od 2005 roku

O stowarzyszeniu

Powstanie Stowarzyszenia Tomaszkowo poprzedziło szereg oddolnych inicjatyw mieszkańców. Liczne spotkania zaowocowały powołaniem w 2005 roku Towarzystwa Sportowego Wulpinek.
W marcu 2008 roku powołaliśmy do życia Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Lokalnych TOMASZKOWO, które zostało wpisane do KRS. Przystąpiliśmy do zagospodarowania należących do Gminy Stawiguda nieużytków nad jeziorem Wulpińskim. Korzystając wyłącznie z własnych pieniędzy i z pracy społecznej wybudowaliśmy pomost i wiatę z miejscem na ognisko. Pozyskaliśmy kilka dotacji unijnych i z ich pomocą wybudowaliśmy boisko do siatkówki plażowej, dokonaliśmy nasadzeń drzew i krzewów, ogrodziliśmy teren.
Organizowaliśmy akcje charytatywne, dzięki którym do 2019 roku na rzecz potrzebujących dzieci z gminy Stawiguda przekazane zostały darowizny o wartości 42 tys. zł. Od 2008 roku przez jedenaście lat organizowaliśmy Regaty o Błękitną Wstęgę Jeziora Wulpińskiego. W tym samym roku jesienią powstał z inicjatywy naszych członków działający nadal przy Stowarzyszeniu Chór KONSONANS składający się obecnie z 30 osób. Stowarzyszenie organizuje cieszące się olbrzymim powodzeniem spotkania Klubu Podróżnika, spotkania z cyklu Eko Tomaszkowo, konkurs fotograficzny dla amatorów Warmińskie Klimaty oraz Mistrzostwa Gminy Stawiguda w Siatkówce Plażowej. Jesteśmy współorganizatorem mającego już 22 letnią tradycję ogólnopolskiego turnieju golfowego TOGAGOLF.
Podjęliśmy skutecznie starania o utwardzenie ulicy Szantowej i budowę oświetlenia na osiedlu Wulpinek w Tomaszkowie przekazując gotowy projekt i dokonując darowizny na rzecz Gminy Stawiguda. W 2021 roku wyremontowaliśmy z pomocą funduszy unijnych pomost, który był już w bardzo złym stanie technicznym.
Nasze działania wspiera Gmina Stawiguda.

Image module