Stowarzyszenie Tomaszkowo

BAL SĄSIADA

2015 W sobotę 17.01.2015 r w Restauracji Stella Copernicus odbył się kolejny IX Bal Sąsiada. Wiejski klimat imprezy oddawało nawiązujące do filmu pod tym samym tytułem hasło: „SAMI SWOI”. Panował folklor i swoboda. Bal uświetnił występ artystyczny zespołu folklorystycznego "Sąsiadeczki", był Kargul i Pawlak przy płocie, wystąpił poeta i miejscowa gawędziarka. Zabawa trwałaby do rana, gdyby noc nie była taka długa. Bawiliśmy się doskonale, śpiewalismy przy karaoke. Atrakcją i kolejną niespodzianką były zdjęcia z fotobudki ufundowanej przez właściciela lokalu. Niemal wszyscy uczestniczyli w aukcji zdjęć z konkursu "Wulpińskie Klimaty" i zadeklarowali nadspodziewanie hojną pomoc dla chorego dziecka. Mieszkańcy Tomaszkowa po raz kolejny pokazali, że potrafią się świetnie bawić, a jednocześnie są zintegrowaną i aktywna grupą.

ARCHIWUM

Bal sąsiada ma swoją tradycję sięgającą 2007 roku

2007 Pomysł na I Bal Sąsiada zrodził się pod koniec 2006 roku. Animatorami tego przedsięwziięcia są Ola Bakun, Ula Dobrzańska i Janeczka Łabanowska. I Bal Sąsiada zorganizowaliśmy w restauracji Stella w ośrodku „Copernicus” w Sząbruku-Sile. w dniu 17 lutego 2007r. Uczestniczyło w nim ponad 100 osób – mieszkańców Tomaszkowa i sympatyków Stowarzyszenia Sportowego WULPINEK. Super zabawa !!!

2008 W dniu 26.01.2008 r. miał miejsce II Bal Sąsiada, również w restauracji „Stella”. Organizatorki dotrzymały słowa. Ostatnia sobota karnawału należała do mieszkańców Tomaszkowa i przyjaciół Stowarzyszenia Tomaszkowo. Szampańska zabawa trwała do rana. Ponad stu balowiczów na długo będzie wspominać tak intensywne pożegnanie karnawału.

2009 To już nie przypadek; to z całą pewnością tradycja. III Bal Sąsiada odbył się w dniu 17.02.2009 r. także w „Stelli”. Sala trzeszczała w szwach. Ponad sto osób balowało do rana. W trakcie balu powstaje okolicznościowa piosenka o Tomaszkowie i osiedlu WULPINEK. Ułożono i odśpiewano 16 zwrotek sympatycznej, biesiadnej pieśni ale najgłośniej brzmiał refren:
Hej, hej, Tomaszkowo/ Tu się żyje wesoło i zdrowo/ Słońce świeci, wietrzyk chłodzi,/ Tu nam kryzys nie zaszkodzi/ Hej, hej, Tomaszkowo ...

2010 IV Bal Sąsiada w dniu 13.02.2010 r ma nową formułę - balu przebierańców. Tematyka kreacji dowolna. Dzięki temu zabawa jest nadzwyczaj wesoła i spontaniczna. W trakcie balu odbyły się wybory najlepszych kreacji. Zwyciężają: w kategorii pań: BALETNICA, a w kategorii panów: KRÓWKA ŁACIATA. Doceniono również kreacje: seksownej POLICJANTKI, demonicznego DRACULI, czy zespołu KUCHARSKO-KELNERSKIEGO,Charakter i atmosferę balu najlepiej oddają zdjęcia z galerii.

2011 W dniu 26 lutego 2011 w restauracji „Gardenia” w Olsztynie, przy hotelu Villa Pallace odbył się kolejny Bal Sąsiada. Bal odbywał pod hasłem „Tomaszkowo na filmowo”. Zabawa była rewelacyjna. Złote palmy za najlepsze kreacje filmowe zdobyli Morticia Addams (z "Rodziny Adamsów") i Wiedźmin o kocich oczach.

2012 Także w restauracji „Gardenia” w Olsztynie,odbył się kolejny bal. Tym razem hasłem był " Czar PRL-u" Bawimy się coraz lepiej ...

2013 Organizowany już od 6 lat Bal Sąsiada mamy za sobą. W ostatnią sobotę karnawału (8.02.2013), w pięknej i przestronnej sali w hotelu Omega w Olsztynie mieszkańcy Tomaszkowa i ich goście ( razem 106 osób) żegnali karnawał w elegancko-francuskim nastroju, bowiem hasłem balu było: ”Elegancja –Francja”. Było bardzo elegancko, momentami bardziej „francusko”. Wśród balowiczów wyróżniali się temperamentem (lekko spóźnieni) goście z Francuskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej. W trakcie balu miał miejsce w prawdziwie paryskim stylu pokaz mody, na którym śliczne Tomaszkowianki prezentowały w ciekawym układzie choreograficznym stroje nie tylko wieczorowe. Tradycyjnie w programie znalazła się (prawie po francusku) krótka relacja z działalności Chóru Konsonans i Stowarzyszenia Tomaszkowo, było słowo o Regatach, Konkursie Fotograficznym i o rozliczeniu kolejnych dotacji. Największą niespodzianką  Balu okazała się aukcja zdjęć wybranych na wernisażu fotokonkursu „Wulpińskie Klimaty”. Aukcja odbywała się na rzecz Domu dla Dzieci w Gryźlinach. Dzięki hojności uczestników balu i mistrzowskiemu prowadzeniu aukcji przez organizatorki imprezy – Kasię Tkaczyk i Olę Tusińską zebraliśmy rekordową kwotę 4700,00 zł. Pieniądze te będą przeznaczone na zaspokojenie najpilniejszych i najważniejszych potrzeb dzieci z Domu dla Dzieci w Gryźlinach. Dziękujemy uczestnikom za niezapomnianą atmosferę balu i za hojność na szlachetny cel.

2014 Tegoroczny VIII Bal Sąsiada w Hotelu Marina Golf Club odbył się w dniu 22.02.2014 r. Hasło Balu to „Morskie Opowieści”. Uczestniczyło ponad 160 uczestników balu. Bardzo  cieszymy się z licznego udziału uczestników poprzednich imprez, a szczególnie mieszkańców Tomaszkowa, Dorotowa, Majd, Kręska, Sząbruka, Naterek i Unieszewa z przyjaciółmi. Zabawa jak zwykle będzie fantastyczna.

 

Informacje o wydajności

Application afterLoad: 0.000 seconds, 0.28 MB
Application afterInitialise: 0.086 seconds, 1.35 MB
Application afterRoute: 0.094 seconds, 1.53 MB
Application afterDispatch: 0.153 seconds, 2.02 MB
Application afterRender: 0.156 seconds, 2.07 MB

Zużycie pamięci

2203896

Zapytań do bazy danych: 12

 1. SELECT *
    FROM jos_session
    WHERE session_id = 'vnfc37s5rielrvm4heooktiv46'
 2. DELETE
    FROM jos_session
    WHERE ( time < '1574386671' )
 3. SELECT *
    FROM jos_session
    WHERE session_id = 'vnfc37s5rielrvm4heooktiv46'
 4. INSERT INTO `jos_session` ( `session_id`,`time`,`username`,`gid`,`guest`,`client_id` )
    VALUES ( 'vnfc37s5rielrvm4heooktiv46','1574388471','','0','1','0' )
 5. SELECT *
    FROM jos_components
    WHERE parent = 0
 6. SELECT folder AS type, element AS name, params
    FROM jos_plugins
    WHERE published >= 1
    AND access <= 0
    ORDER BY ordering
 7. SELECT m.*, c.`option` AS component
    FROM jos_menu AS m
    LEFT JOIN jos_components AS c
    ON m.componentid = c.id
    WHERE m.published = 1
    ORDER BY m.sublevel, m.parent, m.ordering
 8. SELECT template
    FROM jos_templates_menu
    WHERE client_id = 0
    AND (menuid = 0 OR menuid = 9)
    ORDER BY menuid DESC
    LIMIT 0, 1
 9. SELECT a.*, u.name AS author, u.usertype, cc.title AS category, s.title AS section, CASE WHEN CHAR_LENGTH(a.alias) THEN CONCAT_WS(":", a.id, a.alias) ELSE a.id END AS slug, CASE WHEN CHAR_LENGTH(cc.alias) THEN CONCAT_WS(":", cc.id, cc.alias) ELSE cc.id END AS catslug, g.name AS groups, s.published AS sec_pub, cc.published AS cat_pub, s.access AS sec_access, cc.access AS cat_access 
    FROM jos_content AS a
    LEFT JOIN jos_categories AS cc
    ON cc.id = a.catid
    LEFT JOIN jos_sections AS s
    ON s.id = cc.section
    AND s.scope = "content"
    LEFT JOIN jos_users AS u
    ON u.id = a.created_by
    LEFT JOIN jos_groups AS g
    ON a.access = g.id
    WHERE a.id = 9
    AND (  ( a.created_by = 0 )    OR  ( a.state = 1
    AND ( a.publish_up = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_up <= '2019-11-22 02:07:51' )
    AND ( a.publish_down = '0000-00-00 00:00:00' OR a.publish_down >= '2019-11-22 02:07:51' )   )    OR  ( a.state = -1 )  )
 10. UPDATE jos_content
    SET hits = ( hits + 1 )
    WHERE id='9'
 11. SELECT id
    FROM jos_components
    WHERE `option`='com_phocagallery'
    AND parent = 0
    LIMIT 0, 1
 12. SELECT *
    FROM jos_components
    WHERE id = '34'

Zapytań w trybie zgodności: 0

  Wczytane pliki języka

  Nieprzetłumaczone frazy - tryb diagnostyczny

  Brak

  Nieprzetłumaczone frazy - tryb projektanta

  Brak